acordinvest.cz logo

Bydlení
Tým společnosti Acord Invest
20. 07. 2021

Acord Invest: 7 věcí, proč jsme mezi pražskými developery unikátní

Rozhodli jsme se vám uceleně a v kostce představit jednotlivé profesní body, kde se cítíme velmi silní. Abyste mohli poznat myšlenky, které za námi stojí jako pomyslný „motor“ naší práce.

Pevně věříme, že tyto body jsou také jistým základem toho, proč jsme dlouhodobě zmiňováni mezi TOP 10 pražských developerů. Např. zde na serveru Aktualne.cz, nebo žebříček Hypoindexu z roku 2019.

1. Specializace na centrum Prahy

Kdo dělá všechno, nic pořádného neumí. Proto jsme si od začátku řekli, že se budeme primárně specializovat, a to na nádherné a historicky hodnotné části Prahy. Náš fokus zní – ctíme hodnotu v tradici, kterou snoubíme s moderním přístupem pro plnohodnotný zážitek z luxusního bydlení.

Nádherně zařízená ložnice v centrum Prahy.

Zpřítomnit vám radost z bydlení v lokalitách Praha 1, Praha 2, Praha 7 nebo Prahy 8 je našim profesním cílem. Podívejte se na malou ochutnávku z již realizovaných projektů, které jsou toho dokladem.

A kromě nových chystaných rekonstrukcí a revitalizací historických domů postupně přemýšlíme i o projektu pro čím dál víc populární komunitní styl bydlení. První detaily jsme představili v Hospodářských novinách. A postupně taky začínáme přemýšlet o novostavbách v centru Prahy

2. Ctíme architektonickou hodnotu stavebního slohu

Velkorysost architektury má výsostně blahodárný účinek na tělo i ducha člověka. Lépe se mu v takových zdech žije, myslí a dýchá. Naší cestou je proto s citem „oprašovat“ zašlou slávu budov, které patřily v minulých stoletích k výsadním klenotům královské Prahy – města magických jinotajů. Tobě, moderní člověku, chceme tak navrátit právo na tento pozoruhodný a impozantní vjem.

Fasáda rezidence Ferdinand Palace v Příčné ulici.

Od roku 2006jsme zrekonstruovali více než 30 domů. A všechny v absolutní jednotě s původním architektonickým slohem a jeho vyzrálou krásou. Architektura má být krásná a inspirující. Cítíme, že takto je to správně. Modernost zakotvená v řemeslné kvalitě starých mistrů.

Sloupy, fasáda a pohled zdola na fronton rezidence Ferdinand Palace.

3. Prodej bytů napřímo s námi

Jít přímo k věci pro nás znamená 3 zásadní Ž – Žádná realitní kancelář, Žádná provize, Žádné „tajuplné“ chování.

Za tím, na čem usilovně a dennodenně pracujeme si stojíme, a proto jednáme férově. Inspirujeme se gentlemanství staromódního střihu. Komunikace s vámi, našimi potencionálními zákazníky, má být tak velkorysá a galantní jako architektura, kterou obnovujeme. Jednoduché a přirozené pravidlo pro všechny členy našeho týmu.

Paní Hrudková při jednání s klientem pro prodej bytů v centrů Prahy.

4. Přistupujeme ke každé stavbě individuálně

Tento bod úzce souvisí s bodem 2. Nechat budovu „dýchat“ je pro nás prioritou. Všimněte si proto, že každý náš projekt má i svou vlastní webovou stránku a svébytné logo. Tím chceme vyjádřit, že ctíme individuální projev.

Vizualizace ložnice jako luxusní bydlení v centru Prahy.

Neoslovuje nás soudobý trend developerských projektů a následování schematických klišé postupů, ale místo toho hledáme nové cesty, jak vhodným způsobem krok po kroku revitalizovat historický střed Prahy, aby se vzkřísil životní elán v plném slova smyslu – a nejen pro rezidenty města, ale všechny ty, kdo do něj zavítají. Proto myslíme individuálně a s komplexním přesahem. Chceme vidět dále než za klasicky pojatý developerský projekt.

Neoklasicistní rezidence Studánka na Praze 7. Realizováno v roce 2014.

5. Maximalizace udržitelnosti a ekonomického chodu staveb

K výročí 15. let fungování jsme sami prošli restrukturalizaci a navýšili jsme kapitál společnosti na 50 milionů korun. To na znamení toho, abyste věděli, že se neustále posunujeme dále a ekonomická stránka věci je pro nás velmi důležitá.

Výhled z terasy rezidence Ferdinand Palace.

Dbát na princip udržitelnosti v poměru s maximální výkonností jsme se naučili od starých podnikatelských mistrů jako byly např. Henry T. Ford v Americe, nebo Tomáš Baťa u nás. Oba dva – nehledě na kontinent – spojuje, že mysleli dále než na aktuální kvartál.

6. Nabízíme zajímavý život poblíž pamětihodností a parků

Už jsme se o tom zmínili – HistorickáPraha je svým půvabem a nádherourozkročena mezi elektrizující starobylostí Budapeště, elegantní spontánnosti Paříže a vybroušeností secesní Vídně.

Skoro se chce i říct, že známý to barokní skladatel Antonio Vivaldi snad zkomponoval svůj proslulý houslový kus Čtvero ročních období jako poctu Praze, protože i ta mění své barvy a kouzlo dle tónů jednotlivých měsíců. Ale vždy stojí za to. Co krok, to nějaká křivolaká ulička, socha nebo jiná významná pamětihodnost. Tady život skutečně inspiruje a hraje doopravdy „první housle“.

Výhled z okna z rezidence Ferdinand Palace do centra Prahy.

Z historického centra Prahy je to k bohatě zalesněným parkům a místům jako jsou např. Petřínské sady nebo Letenské sady, či do Královské obory, jak se lidově řekne, „co by kamenem dohodil“.

7. Jsme nároční při samotném výběru budov pro rekonstrukci a materiálu

Pokud vám chceme „snést kus nebe na zem“, tak jinak to ani nelze. Velice dlouhý čas strávíme přípravnými fázemi výběru nového projektu. Jen díky této pečlivosti a takto cíleně směřované pozornosti můžeme oddělit růže od trnů a správně vyhodnotit, do kterého objektu stojí za to investovat.

Vstupní hala s lustrem a freskami v rezidenci Ferdinand Palace.

Dnes je trendem na materiálu lehce šetřit, nic proti tomu, ale my rozhodně ctíme heslo, že se nesmí šetřit na úkor kvality. Zkušenosti z našich hotových projektů nám to přirozeně potvrzují. Jak můžete vidět na fotce nahoře, opravdu při revitalizacích nenecháme nic náhodě.

Co by vás mohlo dále zajímat?

Máte nějaký dotaz, na který jste zde nenašli odpověď? Kontaktujte nás a rádi vám na vše odpovíme.

 

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.