acordinvest.cz logo

Bydlení
15. 01. 2021

COLIVING - komunitní bydlení

Najít bydlení v centrech velkých měst, které odpovídá nárokům budoucích obyvatel a zároveň nepřekračuje jejich plánovaný rozpočet, není jednoduché. Situaci však dokáže řešit komunitní bydlení. To nabízí sdílené prostory i dostatek soukromí.

JAK TAKOVÉ BYDLENÍ VYPADÁ

Součástí komunitního bydlení je vedle vlastního pokoje a společných obytných prostor také nadstandardní vybavení a služby. Běžné jsou společné prádelny, posilovny nebo kavárny. Obyvatelé takového domu mají tedy k dispozici vybavení, které by si do svého běžného bytu nemohli dovolit - ať už kvůli ceně nebo prostoru. 

PRO KOHO JE KOMUNITNÍ BYDLENÍ URČENO

Podle zkušeností ze západu můžeme říct, že velkou část obyvatel těchto domů tvoří studenti, kteří mají omezené finanční možnosti. Komunitní bydlení vyhovuje i mladým pracujícím lidem, kteří rádi cestují, např. digitálním nomádům. Pro tyto skupiny mladých lidí je důležitá určitá svoboda v pohybu a jejich nároky na prostor nejsou tak vysoké. V práci a obecně mimo domov tráví většinu svého času a bydlení potřebují jen jako místo pro přespání. I když mají dostatečně vysoký příjem, a raději své peníze investujicí do zážitků.

K tématu jsme se také vyjadřovali pro Hospodářské noviny, které nás jako jednoho z mála pražských developerů s projekty v centru města oslovili. Článek naleznete ZDE.

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.