acordinvest.cz logo

Bydlení
08. 04. 2020

Díky mírné zimě se staví celoročně

Mezi roky 2019 a 2020 vzrostla stavební produkce o 6 %. Může za to mírnější zima, díky které není potřeba na několik měsíců přerušovat stavební práce. Avšak poptávka po bytech v Praze je stále velmi vysoká a nabídka ji nemůže uspokojit. 

"Počet dokončených bytů meziročně poklesl a nabídka stále pokulhává za poptávkou. Toto manko má vliv na neustálý růst cen. Ve velkých městech se od roku 2010 jedná o zvýšení cen bytů až o 50 %" řekl náš jednatel, pan Serge Mayer, pro internetový magazín nejbusiness.cz

Zvýšení počtu dokončených nových nebo zrekonstruovaných bytů brzí také složité stavební řízení a proces povolování staveb. Poptávku po bytech zvyšují nejen samotní obyvatelé hlavního města, ale také zahraniční investoři, kteří vidí velký potenciál ve vlastnictví bytů v české metropoli. Ve srovnání s dalšími evropskými městy patří ceny za byty v Praze stále k těm nižším. 

I z těchto důvodů se neočekává pokles jejich cen, ale naopak jejich neustálé zvyšování. Dobrou zprávou je pak pro ty, kteří se rozhodli nebo rozhodnou své finance investovat do nemovitostí v Praze.

planning-3536758_1920

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.