acordinvest.cz logo

Finance
31. 03. 2020

Komentář: Růst sazeb ČNB prodraží bydlení

Česká národní banka zvýšila úrokové sazby bankám ze 2 % na 2,25 %. ČNB se tímto snaží mít pod kontrolou růst cenové hladiny. Toto zvýšení má za následek růst cen hypoték a úvěrů na bydlení a tedy i snížení sjednaných hypoték. Přitom již v roce 2019 bylo sjednáno o 17 % méně hypoték než v roce předchozím.

I tak se budoucí klienti bank snaží těmto změnám přizpůsobit a zájem o koupi nemovitosti je stále vysoký. 

Ministerstvo práce a sociálních věcí se pak snaží regulovat i trh s nájmy. Vzorem pro ně je Berlín, kde v březnu vstoupil v platnost zákon o zmrazení nájemného, které v posledních letech strmě narůstalo a zhoršilo tím dostupnost bydlení. Důsledkem těchto regulací však může být snížení zájmu investorů, kteří svou pozornost a své finance budou chtít investovat tam, kde je pro ně trh přívětivější a méně regulovaný.

Kompletní komentář k této problematice pak sepsal jednatel ACORD INVEST s.r.o., pan Serge Mayer, do tiskové zprávy, jejíž kompletní znění si můžete přečíst.

 

Jednatel společnosti ACORD INVEST s.r.o., JUDr. Serge Mayer

portrety ai (25)

 

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.