acordinvest.cz logo

Aktuality
02. 08. 2020

Krize = ideální čas pro nákup nemovitostí?

Kvůli krizi, která je způsobena celosvětovou pandemií viru covid-19, vláda navýšila schodek státního rozpočtu. Vyšší státní deficit mimo jiné způsobuje také zvýšení objemu vydaných státních dluhopisů, což vede k znehodnocování peněz a zvyšování cen. To se nejvíce projevuje tam, kde poptávka převyšuje nabídku.

Oblastí zvýšené poptávky nad nabídkou je i realitní trh, zejména ten v Praze. Nedostatek bytů a velký zájem kupujících už nyní zvedal cenu nemovitostí. Společně se zrušením 4% daně z nabytí nemovitosti může tento růst cen pokračovat. Kupující budou mít díky zrušené dani více prostředků pro koupi nemovité věci a budou tak akceptovat i její vyšší cenu.

Banky současně začaly snižovat úrokové sazby na spořicích a úschovních účtech, což bude budoucí kupující také motivovat k uložení peněz právě do nemovitostí. Nemovitosti jsou tak nejjistějším místem pro uložení peněz, kde neztrácejí v čase svou hodnotu.

Koupě nemovitostí je však výhodná i pro ty, kteří využijí financování pomocí hypotéky. Úrokové sazby z hypotéky stále klesají a v červnu 2020 se pohybovaly v průměru kolem 2,21 % (některé banky pak nabízely úrok nižší než 2 %).

Krize tak paradoxně nemusí znamenat pokles cen nemovitostí, ani snížení zájmu o jejich nákup. Od roku 2010 zdražily byty v České republice dokonce o více jak 60 % a podle odhadů se ceny bytů snižovat nebudou, ale naopak jejich cena i nadále bude konstantně růst, a to zejména v Praze. Kupující ale mohou právě teď ušetřit nemalé prostředky, a to díky zrušení daně z nabytí nemovitosti a možnosti odečtu uhrazených úroků z daňového základu. Zároveň mohou svoje peníze bezpečně uložit.

Pro investici doporučujeme některý z našich projektů - Ferdinand Palace, který najdete na Příčné, v Praze 1, Steffany's Court nacházející se pár kroků od Václavského náměstí nebo Ovenia Park Line uprostřed parků na Letné.

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu prodej@acordinvest.cz nebo na telefonu 737 333 331.

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.