acordinvest.cz logo

Bydlení
13. 02. 2020

Velké plány s malým bytem

Ať už vybavujete byt pro sebe nebo ho plánujete pronajímat, je důležité si předem promyslet, co je opravdu důležité a nutné si do bytu pořídit. Prioritou číslo jedna bývají úložné prostory, které by měly využít každý možný centimetr. Proto je ideální nechat si vyrobit nábytek přímo na míru a využít celý prostor až po strop.

Velmi podstatnou součástí bytu je i kuchyňská linka. Není nutné pořizovat spotřebiče v jejich obvyklých rozměrech. Pokud nejste vášnivý kuchař a žijete single, stačí dvouplotýnková deska a multifunkční trouba. I když je myčka naprosto běžným spotřebičem, je možné ji zcela vynechat a do linky zabudovat pouze dřez. Místo, které by myčka zabrala, lze pak použít jako úložný prostor pro nádobí nebo potraviny. Menší ledničky se pak dají lehce zabudovat do pod kuchyňskou linku a nezabírají tak žádný další prostor v bytě. Pracovní plochu lze zvětšit praktickým ostrůvkem, který může být využit i jako jídelní stůl.

Spací část se bude odvíjet od celkové dispozice bytu. Je možné mít rozkládací gauč, který v době času spánku změní obývací pokoj v ložnici. Zvýšené stropy zase dovolují vybudovat spací patro. Ideálním řešením je pak samostatná postel a využitý prostor pod ní.

Pokud chcete byt využít ke krátkodobým pronájmům, budou se priority lehce lišit. Není potřeba mít tolik úložných prostor ani kuchyň plně vybavenou veškerými spotřebiči. Pronajímatelé se spíše soustředí na to, aby byl v bytě dostatek lůžek a přistýlek.

Neméně důležitou součástí vybavení bytu jsou i doplňky, které nemusí plnit pouze dekorační funkci. Zrcadla, bodová světla i poličky naopak pomohou celkové atmosféře bytu, využijí další prostor a také ho opticky zvětší. Klasickým pravidlem je pak doporučení vybírat světlý nábytek i světlou výmalbu.

Skvěle si poradili například naši klienti na rezidenci Steffany's Court, které navštívil magazín bydlení MF Dnes.

Inspirace

3 (1)

apartment-2094702_1920

vizu maly byt 1

vizu maly byt

Bydlení
12. 05. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 2. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Chtěli byste bydlet na Praze 2 a užívat si ruchu metropole, ale i klidu? Pokud vás to jen trošku láká, nejspíš toužíte vědět, co vás v této části našeho hlavního města čeká.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
13. 04. 2022

Japonský styl bydlení: Oáza klidu spojující minimalismus s přírodou

Víte, v čem spočívá kouzlo a charakteristika tohoto fascinujících stylu bydlení? Představíme vám to.

Zobrazit více
Zobrazit více
Bydlení
03. 03. 2022

Zajímavá místa v centru Prahy 1. Kam jít za historií nebo odpočinkem?

Připravili jsme pro vás mix toho nejlepšího z historie a kultury v lokalitě Prahy 1. Vždy je prostor se nechat překvapit něčím novým. 

Zobrazit více
Zobrazit více

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.