Prodej bytů Praha 1

PROČ SE VYPLATÍ KOUPIT BYT V LOKALITĚ PRAHA 1?

▪ 7 důvodů, proč jsme na trhu unikátní developerem.

▪ Zkušenosti a reference našich klientů.

▪ Ušetřili jsme vám čas! Poznejte nejčastější dotazy a odpovědi.

Jste vyloženě městský typ, rádi se obklopujete šumem a ruchem a chcete být v centru dění? Pak pro vás bude bydlení v okouzlující čtvrti Praha 1 naprosto ideální. Proč?

▪ Nikde jinde na vás nebude dýchat pestrá historie se stále pulsující přítomností tak jako tady.

▪ Budete to mít vždy blízko k nejvýznamnějším památkám v republice.

▪ Ani za velkým nakupováním nebudete muset chodit daleko.

▪ Nikdo vám nebude budovat a stavět za zády – v této lokalitě dochází spíš k rekonstrukci starých budov. Možnost zástavby je tu značně omezená, protože jde o historické jádro města.

▪Budete-li chtít svůj byt pronajímat, můžete zájemcům nabídnout fascinující bydlení, co by kamenem dohodil od nejdůležitějších míst ve městě. Zejména turisté to ocení.

A co na vás na Praze 1 čeká?

Kulturní památky

Je to právě Praha 1, kde najdete ty nejvýznamnější české památky – stojí tu Pražský hrad, jeden z našich nejvýznamnějších kulturních objektů, magické Staré Město, kde se necháte snadno unést i o staletí zpět, Malou Stranu, Staroměstské náměstí s orlojem známým po celém světě, Židovské město… A nezapomeňme ani na dominantu, jak se sluší a patří, Petřínskou rozhlednu!

▪ V minulosti na Praze 1 třeba stávala největší kašna v republice. Jmenovalo se Krocínova kašna.

Nákupní možnosti

Rádi nakupujete? Na Praze 1 to budete mít blízko ke všem druhům obchodů. Radost si můžete udělat třeba v OC Palladium nebo Kotva na náměstí Republiky, na Národní třídě pak můžete zajít do OD MY. V ulici Na Poříčí na vás pak čeká legendární Bílá labuť (poprvé otevřená v roce 1939) a v ulici Na Příkopě ještě OC Myslbek. Mimochodem – ulice Na Příkopě patří k vyhlášeným nákupním zónám nejen v našem měřítku!

▪ Na Praze 1 se tedy bez výjimky snadno dostanete ke všemu, co potřebujete, ať už půjde o potraviny, oděvy nebo cokoli jiného.

Čtvrť a její charakteristika

Městská část Praha 1 se nachází v samotném srdci české metropole. Sousedí s Prahou 2, 5, 6, 7 a 8 a její součástí jsou Hradčany, Staré Město, Malá Strana, Josefov, část Nového Města, Vinohrad a Holešovic. Tato část Prahy zaujímá 553 hektarů a žije v ní asi 30 tisíc obyvatel. Radnici Prahy 1 najdete na Novém Městě ve Vodičkově ulici.

Doprava

Z bydlení na Praze 1 bude nadšený i ten, kdo se rád po městě přesouvá metrem. Vedou tudy totiž všechny tři linky metra (A – Můstek, Muzeum, Malostranská, Staroměstská; B – Můstek, Náměstí Republiky; C – Hlavní nádraží). Součástí zdejší struktury jsou také páteřní tramvajové linky 18 a 22, motoristi zase budou projíždět po známé Národní třídě i po několika nábřežích.

Sportoviště

Historická část Prahy nenabízí jen památky, ale i několik různorodých sportovišť. Začít nemůžeme ničím jiným než Sportcentrem YMCA, které se nachází na ulici Na Poříčí, kam si můžete jít třeba i zaplavat. Na Střeleckém ostrově funguje Tenisová škola Petra Štěpánka, v Helichově ulici je zase Energy studio, ideální místo na jógu. Jmenovat můžeme i Veřejné hřiště Na Františku nebo Sportovní areál Masná.

Příroda a zeleň

To, že možná budete bydlet na Praze 1, neznamená, že to bude mít daleko k jakékoli zeleni a přírodě. Naopak! Historické centrum nabízí hned několik míst, kam si můžete jít odpočinout od ruchu velkoměsta, ať už aktivně, nebo pasivně.

Kromě Petřínských sadů, které jsou známé především jako romantické místo pro schůzky, je tu například zahrada Kinských, Lobkovická a Vrtbovská zahrada. K Praze 1 náleží dva ostrovy – Slovanský a Střelecký. I ty plní účel parků. Z menších ploch je tu pak třeba parčík u Národního muzea nebo u Hlavního nádraží, případně Františkánská zahrada u Můstku. Doporučit můžeme také Lumbeho zahradu, Chotkovy sady nebo Jelení příkop.

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy

Create an agent account

Manage your listings, profile and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy

Create an agent account

Manage your listings, profile and more

Sign up with email